Valmieras pilsētas leģenda (kāpēc no Valmieras tik grūta mīšanās mājup): Mans vecaistēvs Baldiņš braucis no Valmieras naktī mājās, bet pie Rubenes baznīcas jutis, ka kāds uzsēdies aizmugurē. Kad atskatījies - neviena neredzējis, tikai jutis, ka kāds sēž. Pie Zvirgzdupes sēdētājs atkal nozudis.

Ja pērn bridām pa Gauju lejup pa straumi līdz senielejas sākumam, kur sākas Gaujas nacionālais parks, tad šogad bridīsim augšup, kur sākas Ziemeļgaujas aizsargājamo ainavu apvidus un upes loki kļūst arvien asāki, līdz pat Abula ietekai. Šoreiz nebūs jāorientējas pēc Daliņa laika kartēm, citādi vēl nokļūsiet Strenčos, kur rogainingu uzskata par neārstējamu diagnozi. Turklāt jāpaspēj finišēt pirms kontrollaika, lai pēc tam varētu izbaudīt Valmieras pilsētas svētkus, kas laikam notiek par godu rogainingam!?

SACENSĪBU PROGRAMMA UN NORISE

Svarīgi norādījumi par sacensībām.

 • Nākot uz reģistrāciju (lūdzam nākt tikai vienam pārstāvim no komandas) lūdzam iesniegt parakstītu apliecinājumu (vienu uz komandu). Iesakām pašiem izdrukāt un parakstīt apliecinājumu jau mājās, lai izvairītos no liekas saskares. Saite uz formu atrodama te. Ja nevarat izdrukāt apliecinājumu mājās, tad būs iespēja to aizpildīt uz vietas, bet tas būs daudz nedrošāk un ilgāk. Šis solis ir svarīgs, lai uz vietas nav jāizmanto kopīgās pildspalvas. Ja nav iespēja sagatavot veidlapu mājās, tās būs pieejamas sacensību centrā, bet to varēs aizpildīt tikai ar līdz paņemto pildspalvu.
 • Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, magnija deva, enerģijas batoniņš un medaļa. Tie, kas piedalījās Rīgas vasaras rogainingā, aploksnē atradīs arī tā pasākuma medaļas.
 • Līdzjutējiem arī šoreiz būs jāiztiek bez loterijas, lai neveidotos burzma, toties apbalvošana būs tāda pati kā iepriekš.
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. Šoreiz aproces varēsiet noņemt paši (to “atpogājot”), tomēr to varēs darīt tikai tiesnešu klātbūtnē.
 • Mantu glabātuve šoreiz būs atvērtā veidā – nelielā koridorā. Dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie koridora atrodas mūsu tiesnesis.
Laiks Aktivitāte
09:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h rogainingam
12:00 Starts 2h, 4h rogainingam, Rogaininga pastaigai un Rogaininga skrējienam
12:15 Starts 3h MTB distancei
14:00 Kontrollaika beigas 2h distancei
14:30 Apbalvošana 2h distancei un Rogaininga skrējienam
15:15 Kontrollaika beigas 3h MTB distancei 
15:30 Apbalvošana 3h MTB distancei
16:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
16:30 Apbalvošana 4h distancei
17:00 Kontrollaika beigas 6h distancei un Rogaininga skrējienam
17:30 Apbalvošana 6h distancei

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies Valmieras Gaujas krasta vidusskolā, Leona Paegles ielā 5, Valmierā

Norādes uz sacensību centru: 

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

izvēlies kādu no 6 distancēm

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

3h MTB rogainings ir individuālas sacensības ar velosipēdu, kur dalībnieks pats izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus. Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

Ātrumposms - ikviena komanda savas garās distances laikā var ietvert arī 4-6 ātrumposma kontrolpunktu apmeklēšanu jebkādā secībā pēc iespējas īsākā laikā, lai iegūtu īpašo nomināciju "Pārgaujas vadātājs" (vīriešu, sieviešu un jaukto komandu kategorijās). Ātrumposms neattiecas uz individuālajiem dalībniekiem (Rogaininga skrējienu un MTB distanci).

NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA    

Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

rogaininga Bērnu pastaiga

Starta koridorā būs norāde "Bērnu pastaiga", kur meitenes sarkanās jaciņās gaidīs Bērnu pastaigas dalībniekus. Neaizmirstiet paņemt savus diplomus, kurus atradīsiet starta aploksnēs.

GPS sekošana

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšnas stratēģijas. Arī pēc sacensībām, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas.

 

Saite uz Valmieras rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28mif
Saite uz Valmieras rogaininga 2019 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1ecoaap

 

GPS maršrutu ierakstīšana un analīze pēc sacensībām

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF:

 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprunf/id1468994114
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprunf)
 • Atver aplikāciju > Select Event > Latvia > Valmieras Rogainings 2020 (šobrīd to aizsargā PIN kods, bet starta brīdī kodu vairs neprasīs) > Go to Start
 • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena (ja ieslēgsi GPS pārāk agri un tobrīd būsi tuvu STARTAM, tas automātiski sāks skaitīt laiku, kas būs liekas minūtes klāt Tavam rezultātam).
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRunF aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens.

Sacensību karte un teritorija

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā.

Tā kā šoreiz mums piebiedrosies riteņbraucēji, tad atbilstoši MTB orientēšanās standartiem izmainīti ceļu un taku apzīmējumi. Platie auto/traktoru ceļi būs iezīmētas ar treknāku līniju, bet šaurās kāju/velo takas - ar tievāku līniju. Savukārt gan ceļu, gan taku izbraucamību apzīmēs 4 veidu (ne)raustītā līnija: ātri izbraucami asfaltēti vai gludi nograntēti ceļi vai veloceliņi būs atzīmēti ar nepārtrauktu līniju, bet lēnāk izbraucami (ar 75%, 50% un 25% un lēnāku ātrumu) būs atzīmēti ar mazliet, vidēji vai ļoti raustītu līniju (ļoti raustīta līnija nozīmē ļoti grūtu izbraucamību). Vispār nebraucami, aizauguši ceļi būs apzīmēti ar stigas apzīmējumu (lai noder vismaz kā orientieris). Jābrīdina, ka katrā ceļā var pēkšņi parādīties kāds smilšains posms, kas ne vienmēr būs iezīmēts kartē un kura izbraucamība mainās atkarībā no mitruma. Bet tur jūs izglābs jūsu veiklība braukt pa smiltīm vai citiem apgrūtinājumiem.

Šie apzīmējumi noderēs arī kājniekiem, lai gan daudz mazākā mērā. Kājniekiem jāuzmanās no dažiem nepārvaramiem purviem (kam apvilkta tumša maliņa). Lai gan arī Gaujai un Abulam (2.lielākā upe kartes ziemeļos) apvilkta tāda pati tumša maliņa, tomēr vairumā vietu Gauju var pārbrist un, vēl jo vairāk, Abulu, izņemot uzpludinājumu pie Brenguļiem.

Lai gan ir nošķirts balts mežs no gaiši zaļa krūmāja, tomēr arī mežā purvu apkārtnē var būt ļoti biezs pamežs, savukārt smilšu kāpu apkārtnē - skrajš priežu sils.

Ņemiet vērā, ka slēgtās teritorijas apzīmētas ar olīvzaļu krāsu (nesajauciet ar gaiši zaļo krūmāju)! Tās var būt gan nožogotas, gan nenožogotas, kur jums bikses pārplēsīs nevis dzeloņdrāts, bet nikns sargsuns.

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 Strauta grīva / Mouth of creek 45 Vārti ielas vidū / Gate in the middle of street
21 Taku krustojums / Path junction 46 Takas-stigas krustojums / Path-cutline crossing
22 Paugurs uz R no taciņas takas / Hillock W of path 47 Deguns kalna ieplakā / Spur in hill depression
23 Z bedre / N pit 48 Strauta grīva / Mouth of creek
24 Ieplaka uz Z no ceļa / Depression N of track 49 Ēkas izvirzījuma A gals / Garage protrusion E end
25 Krūmu audzes Z gals / N end of scrub copse 50 Grāvja A gals / E end of ditch
26 Vidējās sienas DR gals / SW end of middle wall fence 51 Purva DA gals / SE end of swamp
27 Ieplaka uz D no takas / Depression S of path 52 Koks ielas galā / Tree at the end of street
28 Nolūzis dižvītols / Fallen giant willow tree 53 DA sāngraviņa / Little SE side-gully
29 Žogs uz ZR no dūmeņa / Fence NW of smokestack 54 Strauta grīva / Mouth of creek
30 Z dižozols / N giant oak 55 Nožogojuma ZA pusē / NE of fenced area
31 Klajuma ZA stūris / NE corner of open area 56 Mūru stūra D pusē / S side of wall corner
32 Žoga DA stūris / SE corner of fence 57 Virsotne stigas ZR pusē / Top NW from cutline
33 Bedre / Pit 58 Deguns meža malā / Spur near forest edge
34 Bedre / Pit 59 Strauta ZA līkumā / NE bend of creek
35 R grāvīša līkums / Bend of W little ditch 60 Krūms pie žoga / Shrub at fence
36 Bedre / Pit 61 Šaurā klajuma D gals / S end of narrow open area
37 Z krūms / N shrub 62 ZA dižpriede / NE Giant pine tree
38 Grāvju krustojums / Ditch junction 63 Koks uz ZA no dzīvžoga / Tree NE from hedge
39 Virsotne pie takas līkuma / Top at path curve 64 Ieplaka starp vaļņiem / Gap between earthwalls
40 Vaļņa R gals / W end of earthwall 65 Z krastā pie grīvas / N bank near river mouth
41 Klajumiņš krūmājā / Little open area in scrub 66 Krūms uz drupu jumta / Shrub on ruin rooftop
42 Krūms takas vidū / Shrub in mid path 67 D krastā pretī akmenim / S bank opposite boulder
43 ZA koks / NE tree 68 ZR bedre / NW pit
44 Vidējais koks grāvī / Middle tree in ditch 69 Izžuvuša strauta pieteka / Dried tributary mouth
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern